Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі. Конспект заняття з малювання в середній групі на тему зима
Конспект інтегрованого заняття (у середній групі) Тема: «Зимонька
Цілі:
Освітня:
- уточнити знання дітей про зимові природних явищах;
- закріплення знань художніх засобів виразності (інтонація), закріпити вміння виразно читати вірші;
- вчити відгадувати загадки;
- збагачувати активний словник дітей;
- удосконалювати вміння дітей ліпити предмети, що складаються з куль різної величини.
Розвиваючі:
- розвивати мислення, пов'язану мова, творча уява.
Виховні:
- виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.
Матеріал:
Картини із зображенням зими, іграшка сніговик, конверт із загадками, пластилін, дощечки для ліплення, медальйони вигляді сніжинок.
Попередня робота:
Заучування віршів про зиму, екскурсії по території дитячого садка, бесіди про зимових ознаках.
Хід заняття:
- Хлопці сьогодні ми ще раз з вами поговоримо про зиму. Зима-прекрасна пора року. Хлопці, а які ви знаєте ознаки зими? Взимку сильні морози. Часто йде сніг. Взимку великі кучугури снігу. Річка замерзає і покривається льодом. На деревах іній.
- Так хлопці правильно це все ознаки зими. А який перший місяць зими? (грудень)
- Другий місяць зими? (січень)
- Третій місяць зими? (лютий)
- Так правильно це три місяці зими. Хлопці, а ми з вами вчили вірші про зиму і зимові місяці. Зараз нам Ліза розповість вірш, а ми послухаємо і скажемо про якому місяці вона розповіла. Рано вранці в грудні,
Перший сніг вже на дворі.
Ми розчищаємо доріжки,
В теплій хутряного одягу.
- А якому місяці розповіла Ліза? (о грудні). Правильно хлопці в грудні висипає перший сніг. Стає холодно і ми одягаємо теплий одяг.
- А зараз Ліля розповість вірш.
Відкриваю календар-
Починається січень.
У січні, в січні
Багато снігу на дворі
Сніг на даху, на ганочку
Сонця в небі голубім
У нашому будинку топлять печі,
В небо дим стовпом іде.
- Про який місяць розповіла Ліля? (о січні). Чому ви так вирішили? (З січня починається новий рік. У січні багато снігу). Правильно, молодці діти.
- Ще Максим розповість вірш.
Дмуть вітри у лютому,
Виють в трубах голосно.
Змійкою мчить по землі
Легка поземка
Піднімаючись мчать у далечінь
Літаків ланки
Це святкує лютий
Армії народження.
- А це вірш про який місяць? (лютий). Так правильно в лютому, дмуть вітри, на землі і поземка свято 23 лютого-день захисників Вітчизни.
- Молодці ми пригадали вірші, а в які ігри ми граємо взимку? (Катаємося на санчатах, ковзанах, на лижах, грати в сніжки і ліпимо сніговика).
- Ось як багато цікавих занять взимку.
- Ой, хлопці, хтось стукає.( Вношу сніговика).
- Хлопці, це сніговик до нас прийшов.
- Здрастуйте хлопці, як у вас тут весело, а мені нудно стояти на вулиці одному ось я і вирішив до вас прийти. А що ви робите?
- Ми говоримо про зиму.
- Хлопці , а в мене є ось загадки. Отгадаете їх?
- Давай спробуємо.
Ось вже місяць сніг йде,
Скоро зустрінемо новий рік,
В зимовій сплячці вся природа
Підкажи ті пору року? (зима)
З неба він летить взимку,
Не ходи тепер босий,
Знає кожна людина,
Що завжди холодний...(сніг)
Що за зірочки наскрізні
На пальто і на хустці?
Всі наскрізні вирізні.
А візьмеш - вода в руці. (сніжинки)
Випав сніг найчистішої проби
З нього скрізь...(кучугури)
З мітлою в руці,
З відром на голові
Стою взимку я на дворі. (сніговик)
- Ось які молодці, всі загадки відгадали.
- А у нас є ще цікава гра « Зимонька - зима»
Фізкультхвилинка «Зимушка - зима».
Здрастуй зимушка - зима (кланяється)
В подарунок принесла? (руки в сторони)
Білий сніг пухнастий (присідаємо, проводимо по уявному снігу)
Іній сріблястий (руки в гору)
Лижі, санки і ковзани (імітують рухи)
І вогники на ялинці! (роблять ліхтарики)
- Ось яка весела гра.
- Та у вас весело, а мені одному нудно.
- Хлопці, а давайте зліпимо для сніговика друзів сніговиків. Сідайте за столи на свої місця.
- Але перш ніж ліпити розімніть пальчики.
Пальчикова гімнастика. «Зимова прогулянка».
(Загинаємо пальчики по одному.)
Раз, два, три, чотири, п'ять
("Йдемо" по столу вказівним і середнім пальчиками.)
Ми у двір прийшли гуляти.
("Ліпимо" грудочка двома долонями.)
Бабу снігову ліпили,
(Крошащие руху всіма пальцями)
Пташок годували крихтами,
(Ведемо вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки)
З гірки ми потім каталися,
(Кладемо руки на стіл то однією стороною, то інший)
А ще валялися в снігу.
(Отряхиваем долоньки)
Все в снігу додому прийшли.
(Руху уявної ложкою, руки під щоки)
З'їли суп і спати лягли.
- Молодці, а тепер давайте ліпити сніговиків. Згадуємо, що сніговик складається з трьох кульок (великий, поменше і найменший), зліпіть шапочку з коричневого пластиліну, нас , вічка, а з гілочок паличок зробите руки сніговикові.
Діти ліплять сніговиків.
- Ось які сніговики вийшли, поставимо їх на піднос біля сніговика. Тепер тобі не буде нудно.
- Спасибі хлопці, а в мене теж є для вас подарунки, що б ви пам'ятали про зиму ось такі сніжинки медальйони.
- Спасибі сніговик, залишайся з нами подивишся, як діти проводять час у дитячому садку.
- Хлопці, скажіть, що ми сьогодні робили? Розмовляли про зими і зимових забавах. Розповідали вірші, відгадували загадки, грали, ліпили сніговика.
- Молодці хлопці, але зима закінчилася, давайте з нею попрощаємося. Скажімо, до побачення Зимонька - зима, до зустрічі через рік.
Читайте також:
Статті по темі:
vihovateli.com.ua
Конспект заняття «Зимовий пейзаж»
Лусіне Айвазян Конспект заняття «Зимовий пейзаж»
МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи ДИТЯЧИЙ САДОК №27
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ПО ознайомлення з навколишнім світом і малювання В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ ДИТЯЧОГО САДУ
Тема: «Зимовий пейзаж. Граємо зі снігом »
вихователь:
Айвазян Лусіне Амлетовна
Станиця Казанська
МБДОУ №27
«Зимовий пейзаж. Граємо зі снігом »
завдання:
1. уточнити і узагальнити знання дітей про зиму;
2. виховувати любов до природи, до рідного краю;
3. продовжувати знайомити дітей з пейзажним живописом. Викликати емоційний відгук на художній образ зимового пейзажу, асоціації з поданням, з власним досвідом сприйняття зимової природи. Розвивати уміння давати естетичні оцінки, висловлювати судження, співвідносити за настроєм зразки живопису, поезії, музики;
4. удосконалювати технічні навички малювання, які діти можуть використовувати в малюванні (поролон) Удосконалювати образотворчу техніку (вибирати художні матеріали у відповідності з поставленим завданням і реалізованим задумом). Створити умови для експериментування;
5. викликати інтерес до створення зимового пейзажу запропонованим способом;
6. розвивати почуття кольору, уявлення про різноманітність кольорів і відтінків при виконанні зими, спираючись на реальну забарвлення предметів;
7. розвивати уяву, ініціативність, самостійність, почуття ритму і композиції (вміння розміщувати об'єкти відповідно до особливостей їх форми, величини, протяжності; створити композицію в залежності від сюжету - мати у своєму розпорядженні об'єкти на вузькому або широкому просторі землі (неба, позначивши лінію горизонту);
8. розвивати вміння помічати недоліки своїх робіт і виправляти їх; вносити доповнення для досягнення більшої виразності створюваного образу.
Підготовча робота: Спостереження під час прогулянки. Бесіда про пори року. Розгляд ілюстрацій, фотографій, календарів, що зображують пори року. Знайомство з репродукціями картин І. Левітана «Золота осінь», С. Жуковського «Свіжий сніг», А. Саврасова «Зимовий пейзаж», А. Васнецова «Зимовий сон», І. Остроухова «Осінь», В. Полєнова «Перший сніг». Відпрацювання в індивідуальній і в самостійній художній изодеятельности технік нетрадиційних методів малювання: метод відбитка, Колективна робота: «Фотоальбом осені» (у вільний від занять час). Прослуховування музичних творів П. Чайковського з альбому «Пори року». Читання віршів про перший сніг. Розгадування загадок про пори року, бесіда про зміст прислів'їв, прийме, роз'яснення незнайомих слів. Розкриття допомогою театральних постановок заведеної порядку природи (чергування пір року, характерні прикмети і особливості).
Методи і прийоми реалізації завдань заняття:
1. Інформаційно - рецептивний метод: розгляд картин, зіставлення з поетичним образом.
2. Словесний метод - художнє слово, бесіда, розповідь педагога про пейзаж
3. Репродуктивний метод - виконання формотворчих рухів рукою (метод вправ - закріплення знань і навичок дітей).
4. Евристичний метод - виконання малюнка частково самостійно.
5. Дослідницький метод - діти виконують повністю роботу самостійно, включаючи фантазію і творчість.
6. Метод музичного супроводу.
7. Використовувався ігровий прийом - вправу на дихання, на напругу і розслаблення м'язів.
Ігровий елемент - подорож по часам зі свічкою.
Матеріал: безпечна свічка, заготовки фону (синьо-блакитний, гуаш білого кольору, вологі серветки, паперові серветки, паперові визначники місця для дитини, за кількістю дітей - сніжинки, репродукції картин із серії «Зимовий пейзаж», відео - «Просто розслабся», розслаблююча музика.
Хід заняття:
I частина. Знайомство.
Діти проходять в зал
Педагог: Доброго дня, хлопці! Встаньте, будь ласка, навколо «сніжинок».
Діти встають, педагог запалює свічку
педагог:
Ця свічка - не просто свічка
Світло і добро випромінює,
Ви не задуйте її зопалу,
Вона нам у всьому допомагає.
Свічка допоможе відправитися нам
У чарівну казку за часами,
Вона, як чарівний килим - літак,
Хоч в літо, хоч в зиму перенесе.
Якщо свічка згасає: Гори, гори ясно,
Щоб не згасла,
Щоб яскраве світло несла
Допомагала і вела.
Педагог: Діти, дивлячись на свічку, думайте про найприємніше, про найкращому, свої найкращі думки передайте свічці.
Свічка чарівна яскравіше гори,
В зиму чарівницю нас віднеси.
II частина. Сюрпризний момент: розповідь вихователя про походження зими.
Сценка - казка.
Були на землі часи, коли і зими-то не було. Весна була, і літо було, і осінь була. Тільки вони жили не дружно.
Входять герої, одягнені в костюми Осені, Весни, Літа, і сваряться.
Осінь: Я перша!
Весна: Ні, я перша!
Літо: Я сказала вам, я перша!
Педагог: Довго так сварилися сестриці. Природа - мати зовсім змучилася, а потім як закричить на весь Всесвіт: «Хто наведе на землі порядок, врешті-решт? Хто встановить нормальний хід часу? »
Входить Дід Мороз. До нього підбігають Весна, Літо, Осінь, штовхають один одного, сперечаються.
Весна: Зараз весна!
Літо: Зараз літо!
Осінь: Зараз осінь!
Насупився Дід Мороз, вдарив палицею об землю і сказав:
Дід Мороз: Зараз Зима!
Весна, Літо, Осінь: Яка така зима? - здивувалися. Чи не знаємо ми ніякої зими!
Дід Мороз з - за замету виводить дівчинку в костюмі Снігуроньки.
Дід Мороз: Ось яка вона - Зима! Вона буде першою!
Весна, Літо, Осінь: а як же ми? Що з нами буде?
Дід Мороз: Другий буде Весна, за нею Літо, потім Осінь, і царювати ви будете по три місяці, щоб нікому не образливо було.
Зима: Дідусь Мороз, я тільки народилася і не знаю, яка я.
Педагог: Не переживай, Зима, не хвилюйся, Дід Мороз. Діти, давайте допоможемо Зимі? Ми розповімо їй, яка вона може бути, і в кінці нашого заняття намалюємо її.
Перегляд відео ролика «Зимові пейзажі»
Тиша! - шепнула біла галявина.
Тиша! - зітхнула, несучи снігом, ялина.
За стволами брижі молочного туману
Окайміть пухку постіль (С. Чорний)
Вихователь виставляє на мольберті репродукції зимових пейзажів. Пропонує дітям помилуватися. Запитує дітей, чи пам'ятають вони, як називаються картини, на яких зображена природа у всій своїй красі (пейзажі). Нагадує, що багато відомих художників - І. І. Левітан, А. Васнецов, В. Паленов і багато інших любили малювати природу. Вони вибирали дуже красиві або чим - то незвичайні види природи (таємничий ліс, глибоководна річка, стрімкий водоспад, квітучий луг, золота гай, милувалися цими видами самі і з нами поділилися своєю радістю. Тепер ці картини висять в музеях, і кожна людина може подивитися на них.
Вихователь пропонує розглянути картину «Зимовий пейзаж», яку написав художник.
1. Що зображено на картині? (Зимовий ліс)
2. Чи багато колірних тонів використовував художник? (Мало)
3. Яка картина за настроєм? (Тиха, спокійна)
4. Якого кольору сніг? Холодні або теплі тони і відтінки? (Холодні: блакитний, зелений)
5. Від чого залежить колір снігу? (Від навколишніх предметів, від часу доби)
Вихователь звертає увагу на те, що сніг може створювати відчуття спокою, тиші, нерухомості. Красів укритий снігом зимовий ліс, хоча немає в ньому нічого яскравого, помітного.
Физкультминутка
Ось Студений взимку Діти махають руками.
Вітер дме крижаний
І здіймає снігу хмару. Діти виконують кругові рухи руками.
Він суворий і могутній.
Зайці ховаються в кущах. Діти сідають в глибокий присед на кілька секунд,
Навіть хитра лисиця потім встають.
Причаїлася і сидить,
Ну а сніг летить, летить. Діти махають руками.
Але вщухла зла завірюха,
Сонце світить в небесах. Потягування - руки в сторони.
Скаче по полю лисиця. Стрибки.
Ну а ми трохи - трохи пройдемося Ходьба.
І додому до себе повернемося. Діти сідають за столи.
III частина. Вправа на дихання. Гра зі сніжинками
Педагог: Давайте ми з вами влаштуємо снігопад, підставляйте долоні, в них насиплю я чарівні сніжинки. За моїм сигналом тихенько поду і влаштуємо чарівний снігопад.
Діти дмухають на «Сніжинки».
IV частина. Образна релаксація.
Педагог: Зараз на галявину, друзі, запрошую
І в білих сніжинок я вас перетворюю.
Сніжинками дітки на стільці присіли.
Сніжинки на гілках,
Сніжинки на їли.
розслабилися,
Очки спокійно прикрили,
Фантазію, уяву включили,
Уважно, слухаючи,
Рядок за рядком,
[Свічка гори ...] Уявіть лісову
і зимову нічку.
Діти сидять на стільцях за столами, зручно, закривши очі. Фоном звучить спокійна музика.
Педагог: З неба падають сніжинки,
І кружляють у танці
У парі з вітром, як пушинки,
І лякають зайців.
Завірюха пісеньки співає,
В такт їх па веселим,
Дід Мороз крізь ліс йде.
З посохом важким.
Все навколо - як срібло -
Виблискує і іскриться.
Мовчать лісу, що не скрикне птах.
В снігу на краю борозни
Таїться руда лисиця,
Темніють заячі сліди.
У барлозі, між трьох сосёнок,
Хропе довірливий ведмідь.
І місяць так безтурботно тонкий,
Що навіть боязно дивитися ...
Через 10 секунд.
Педагог: 1,2,3,4,5 стали дітки оживати.
Очки тихо відкривати,
Діти в дитячий сад повернулися,
Тихо встали, підтягнулися.
Вправо, вліво подивилися,
І на місце знову сіли.
V частина. Практична частина.
Педагог: Сподобалося вам в зимовому лісі вночі? А що ви там побачили? (відповіді дітей)
- Ви знаєте про те, що ви побачили, може розповісти нам звичайна губка. Як ви думаєте, як губка може нам розповісти? (написати ....)
- Губкою можна не тільки грати, але і малювати, спробуйте намалювати зимовий пейзаж.
- І все, що представили, зараз намалюємо:
Дерева, замети і красу природи взимку.
- Ну, що ж беріться за роботу!
Діти малюють зображуючи снігові дерева, сніг використовуючи білу гуаш.
Самостійна робота дітей. Педагог надає індивідуальну допомогу в міру необхідності. Педагог теж малює свій малюнок.
VI частина. Вправа на напругу і розслаблення м'язів великої і дрібної моторики.
- Холодно в зимовому лісі. Давайте ми пограємо зі снігом.
Гра «Сніжки»
VII частина. Самоаналіз. Розгляд малюнків.
Педагог: Ось тепер ми зігрілися. Давайте помилуємося на наші зимові пейзажі Несіть свої малюнки, самі встаньте біля «сніжинки», а малюнки покладіть перед собою.
-Діти, хто-небудь намалював те, що побачив на картині? За відео? За задумом?
- Чи у всіх вийшли однакові пейзажі?
VIII частина. Сюрпризний момент.
Педагог: А ви знаєте, свічка не просто допомагала подорожувати, вона допомогла нам створити такі красиві картини. Картини, які називаються пейзажі. Повторіть це слово. (Діти повторюють).Давайте з наших картин складемо альбом на згадку про наше чарівну подорож. Збираємо малюнки в альбом.
Вихователь: - Хлопці, які ви молодці! Ви дуже постаралися, у вас вийшли чудові пейзажі.
Снігуронька говорить:
- Спасибі, хлопці, ви мені дуже допомогли. Тепер я знаю яка я, що таке пейзаж і як його можна намалювати. А тепер поспішу до дідуся Морозу, передам йому як ви багато знаєте про зиму, про зимових пейзажах.
IX частина. Прощання.
Педагог: Дивлячись на свічку
Думай про найприємніше,
Енергію свічки, її теплоту
Ви отримаєте назад.
З посмішкою, мрією,
Душевно, сердечно.
Заду ми нашу
Чарівну свічку.
Діти разом задувають свічку і йдуть в групу.
detkam.in.ua
Конспект заняття з малювання в середній групі. Тема: «Осінній урожай».
Зіля Уразбахтіна Конспект заняття з малювання в середній групі. Тема: «Осінній урожай».

ялина: Вчити зображувати предмети, об'єкти за допомогою нетрадиційних технік малювання. Розвивати у дітей відчуття композиції і кольору.
Завдання: 1) показати різноманітність нетрадиційних способів малювання.
2) виявити позитивний вплив на психологічний стан дитини.
3) розвивати творчі здібності, допитливість, спостережливість.
Матеріали, інструменти, обладнання:
Муляжі фруктів і овочів, малюнок з овочами, картина пір року, магнітна дошка, папір А4, фарба, ватяні палички.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:
1) змусить плакати всіх навколо,
хоч він і не забіяка, а. (цибуля)
2) маленький і гіркий, цибулі брат (часник)
3) тільки фея може цей овоч перетворити в карету (гарбуз)
4) яскраві ліхтарики на кущах висять, немов тут проходить святковий парад
Зелені, червоні, жовті плоди, хто вони такі, дізнаєшся їх ти (перці)
5) ростуть на грядці зелені гілки, а на них червоні дітки (помідори).
Вихователь: Молодці, хлопці. Всі загадки відгадали правильно, а зараз ми з вами будемо малювати з ватяними паличками, але спочатку дайте відповідь мені.
Вихователь: ми з вами відгадали загадку про цибулі, часнику, гарбуз, як одним словом можна назвати це?
Діти: Овочі.
Вихователь: Правильно. А зараз ми з вами повторимо назву овочів і яким вони кольором (в кошику лежать муляжі овочів). (Показую овочі, вони говорять назву і колір)
Вихователь: Хлопці, коли збирають урожай?
Діти: Восени.
Вихователь: Яка зараз пора року?
Діти: Осінь.
Вихователь: Назвіть мені назву осінніх місяців.
Діти: Вересень, жовтень, листопад (і хором всі повторюють)
Вихователь: Хлопці, зараз ми з вами відпочинемо, а потім будемо малювати.
Физкультминутка:
Стояла кошик на полиці без діла (присісти, округлити руки - зобразити кошик)
Нудьгував, напевно, все літо вона (нахили голови, вправо-вліво)
Ось осінь прийшла і листя пожовкло (встати, зобразити гілки дерев)
Настав час збирати урожай (потягнутися, зобразити збір овочів)
Кошик задоволена (руки округлити перед собою, кивати головою)
Вона здивувалася (розвести руки)
Що так багато овочів в саду вродило (піднятися на носочки, показати руками велике коло).
Вихователь: Хлопці, ми з вами будемо малювати незвичайним способом, за допомогою ватних паличок. Цей метод називається метод стусана.
Виконання роботи дітьми.
підсумок:
Вихователь: Давайте згадаємо, що ми робили з вами на нашому занятті? (Малювали за допомогою ватних паличок)
Що вам сподобалося найбільше?
Всі хлопці сьогодні постаралися, молодці!

detkam.in.ua
Конспект заняття з образотворчої діяльності «Зимовий ліс»
Малигіна Тетяна Конспект заняття з образотворчої діяльності «Зимовий ліс»
Конспект заняття з малювання в середній групі: «Зимовий ліс»
Мета: формування умінь малювати нескладний пейзаж у відповідності до змісту вірша, зображати ялинку в сніжному оздобленні.
Завдання: 1. Продовжувати розвивати вміння правильно розташовувати малюнок на аркуші, малювати фарбами.
2. Сприяти формуванню вміння виразно читати напам'ять вірш, передаючи інтонацією милування зимовою природою.
3. Виховувати любов до природи рідного краю; дбайливе ставлення до неї.
Засоби: фарби «Гуаш»; склянки для води
палітра, пензлі, підставки під пензля, серветки, клейонки
тоновані аркуші паперу (1/2 альбомного листа)
штучні дерева; картина «Зимовий вечір»
м'яка іграшка (зайчик)
ТСО: аудіозапис «Декабрь» ( «Пори року» П. І. Чайковський)
Способи: загадка, бесіда, читання вірша О. Висоцький «Ялинка», розглядання картини «Зимовий вечір», ігровий персонаж, физкультминутка «Зайка».
Попередня робота:
заучування віршів про зимову природі;
екскурсії в лісопарк;
розгляд ілюстрацій зимових пейзажів.
Хід заняття:
I. Вступна частина
(діти сидять півколом на стільчиках)
Вихователь. - Хлопці, яке зараз час року?
- А чому ви так вирішили?
- Давайте з вами погуляємо по зимовому лісі і згадаємо вірш О. Висоцький «Ялинка» (діти читають хором).
Ні листочка, ні травинки!
Тихим став наш сад.
І берізки і осики
Нудні стоять.
Тільки ялинка одна
Весела і зелена.
Видно, їй мороз не страшний,
Видно, смілива вона!
- Чому ми говоримо «тихим став наш сад»?
- Чому «берізки і осики нудні стоять»?
- А чому «ялинка одна весела ...»?
- Подивіться, яка гарна засніжена ялинка! Дід Мороз подбав про неї і прикрасив білим і пухнастим снігом, а хто сховався під нею, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте мою загадку:
Він з пелюшок всіх боїться:
Вовка, руду лисицю.
Славний біленький боягуз
Цей маленький ...
(З'являється зайчик)
- Яка шубка у зайчика взимку?
- Чому?
Зайчик. - Здрастуйте, хлопці! Ви прийшли до мене в гості помилуватися зимовим лісом? -Тільки ви не галасуйте ...
Як на гірці - сніг, сніг,
І під горою - сніг, сніг,
А під снігом спить ведмідь.
Тихіше, тихіше ... Не шуміти.
- Мій друг Мишко ніколи не бачив зими, снігу ...
- Хлопці, а як ви думаєте, чому?
- Давайте йому намалюємо зимовий ліс, а коли він навесні прокинеться, я передам йому ваші роботи, і він побачить зиму і зрадіє.
Вихователь. - Спочатку давайте трохи пограємо
. Зайка
Ну-ка, зайка, поскачемо, поскачемо,
Лапкою, лапкою постукай, постукай.
Ти на травичку впади, впади,
Полеж і відпочинь, відпочинь.
Відпочив, тепер вставай,
Стрибати знову починай!
Швидко до ялинки біжи
І скоріше за тому скачи. (Діти стрибають на двох ногах, підібгавши руки до грудей, імітуючи рухи зайчиків. Потім присідають навпочіпки і відпочивають. Встають і знову стрибають. По команді педагога біжать швидко до «ялинці» (місце вибирає вихователь, а потім розбігаються по місцях і сідають на свої місця.)
А тепер ходімо за столи і намалюємо для Ведмедики зимовий ліс. А ти, зайчик, сідай разом з нами і подивися, як дітки намагаються.
II. Основна частина
(діти сидять за столами)
Вихователь. У лісі на горі росла гарна ялинка. Одного разу ялинку побачив художник і намалював її такою. (Показую картину «Зимовий вечір»)
Потім цю ялинку побачила письменниця і склала такий вірш. Давайте його згадаємо. (Читає одна дитина)
Виростала ялинка в лісі на горі,
У неї голки взимку в сріблі,
У неї на шишках льодинки стукають,
Сніжне пальтечко лежить на плечах ...
- Згадаймо, з яких частин складається ялинка?
- Яким кольором будемо малювати стовбур?
- Яким кольором будемо малювати гілочки?
(Пояснюю техніку малювання їли)
- З чого починаємо малювати ялинку?
- Яку фарбу візьмемо?
Практична частина
Самостійна робота (під музичний супровід)
- Пам'ятаєте, як автор у своєму вірші одягнув ялинку в «сніжне пальтечко», щоб вона не замерзла?
- Яким кольором будемо малювати «пальтечко»?
III. Заключна частина (підсумок заняття)
(вивішую роботи на дошці)
Вихователь.
Їли на узліссі - до небес маківки -
Слухають, мовчать, дивляться на внучат.
А внучата-ялинки, тонкі голочки -
У лісових воріт водять хоровод.
- Хлопці, подивіться, який хоровод вийшов! Зайка, тобі сподобався? (аналіз робіт)
Зайка. - Дуже сподобався, ваш казковий зимовий ліс нагадує ліс, в якому я живу. Обов'язково передам ваші роботи свого друга Мишка; коли він навесні прокинеться - дізнається, який буває зимовий ліс.
(зайчик йде і забирає роботи)
Вихователь. - Дітки, ви сьогодні молодці. Добре відповідали, знаєте багато віршів. Думаю, що Мишка буде задоволений.
detkam.in.ua
Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі.
Олена Дружина Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі.
Програмні завдання:
- продовжувати вчити дітей самостійно передавати сюжет зимового пейзажу з використанням нетрадиційних технік малювання;
- вчити малювати пейзаж, використовуючи в одному малюнку різні образотворчі матеріали і нетрадиційні техніки малювання (відбиток капустяним листом) - розширювати і уточнювати уявлення дітей про пори року - зими;
- розвивати естетичні та емоційні почуття при сприйнятті художнього слова, музичних творів;
- виховувати в дітях почуття прекрасного, любов до природи, до рідного краю через образотворче мистецтво, музику, поезію.
- виховувати інтерес до відбиття своїх вражень в образотворчої діяльності.
-виховувати акуратність при роботі з фарбами. МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ:
-інформаційно-рецептивний (розглядання; бесіда; слухання музичних творів; читання художньої літератури; показ вихователя)
- репродуктивний (закріплення знань і навичок дітей)
- дослідницький (розвиток у дітей пізнавальної активності і вміння експериментувати з художнім матеріалом і техніками в образотворчому творчості)
- евристичний (самостійність у виконанні малюнка, прояв творчості, фантазії в художній діяльності)
Матеріали та обладнання: біла гуаш, стаканчики з водою. Кисті, серветки, підставки для пензликів, тонований лист формат А4, листи пекінської капусти, ватяні палички, музичний супровід, мультимедійна презентація.
Словникова робота: пейзаж, відбиток.
Хід заняття.
- Здрастуйте, хлопці! Привіт, друзі! Всіх вас бачити рада я!
- Хлопці, ви любите відгадувати загадки? Давайте я вам загадаю загадку:
Хто, вгадай-ка
Сива господиня?
Труснеш перинки -
І над світом полетять сніжинки.
- А давайте згадаємо, який буває зима? Якими словами можна про неї розповісти?
(Зима буває біла, сніжна, білосніжна, холодна, красива, морозна, пухнаста, блискуча, люта).
- А як можна пограти взимку? (Кататися на санках, ковзанах, лижах)
- Але ще ми любимо зиму за її красу. Художники написали багато картин про зиму, поети оспівують чарівницю - зиму в віршах. Зараз ми розглянемо кілька пейзажних картин про зиму.
(Звучить музика (приклад П. І. Чайковського «Пори року.« Січ », демонструється мультимедійна презентація з репродукціями картин художників про зиму).
- Хлопці, а ви знаєте, що таке пейзаж?
- Вірно, пейзаж - це зображення природи. Це картина, на якій зображені ліс, поле, річка, озера.
Зима - чудова пора року! Взимку відбуваються різні чудеса!
ПОСИЛКА.
Подивіться, яка вона красива. На ній написано-«Хлопцям середньої групи дитячого садка« Сонечко ». Це ви? (Так.) Хотіла у неї зазирнути, та ось біда, вона не відкривається? Здається, я знаю, в чому справа. Вона відкриється тоді, коли ви прочитаєте вірші про зиму. Хто знає вірш про зиму і може його прочитати.
Саша М., Білим снігом нас покрило:
І дерева і будинки.
Свище вітер легкокрилий -
Здрастуй, зима-зима!
В'ється слід хитромудрий
Від галявини до пагорба.
Це заєць надрукував -
Здрастуй, зима-зима!
Стукіт у двері.
(З'являється заєць).
Заєць: Доброго дня, хлопці!
Заєць: Тут лисиці немає?
По-ль: Що сталося, зайка?
Заєць: А вовка немає?
По-ль: Ні.
Заєць: У-у-у Я хоч дух переведу!
По-ль: А куди поспішаєш, куди поспішаєш?
Заєць: Додому повертаюся.
Та ось біда заблукав я!
По-ль: Ти один лісом ходиш?
Хлопці, можна по лісі одному ходити? (Ні)
Заєць: Захотів хлопців з д \ с зі святом
новорічним привітати, подаруночок вручити.
Подарунок залишив, а дорогу втратив.
По-ль: Чи не переймайся, біленький.
Ми тобі допоможемо. Посилку твою ми отримали. Дякуємо.
Тільки відкрити не можемо.
Заєць: А я вам допоможу! Раз і готово!
По-ль: Що це, хлопці?
Заєць: Це смачний лист капустяний!
По-ль: Дякую, тобі, зайка. А ми з хлопцями помалювати вирішили.
Заєць: Ні, немає мені пора, треба додому поспішати.
По-ль: Дорогу покажемо. Найкоротшу стежку, до будинку вмить доберешся. ЙДЕ.
-В-ль: Ось зайчик і втік до свого ліс. Хлоп'ята, як красиво в зимовому лісі!
- Я пропоную вам стати художниками-пейзажистами і намалювати зимовий казковий ліс. Ви згодні?
- Хлопці: Так! Тоді займайте свої місця.
- Ось у нас на столах лежать листи капусти, зараз ми з вами перетворимося в чарівників ... і намалюємо зимовий пейзаж цими листами, будемо не просто малювати, ми будемо наносити на аркуш паперу відбиток листа капусти.
- Давайте повторимо "відбиток".
- Нам необхідно пензликом нанести на листи капусти товстий шар білої фарби. Для початку окунем кисті в стаканчики з водою, акуратно відіжміть ворс пензля об край склянки, потім окунем кисть у фарбу і нанесемо товстим шаром на лист пекінської капусти. Кисть нам більше не потрібна, помиємо її в стаканчику з водою і відкладемо на підставку. Тепер акуратно беремо лист капусти і прикладаємо його до аркуша, притискаємо його рукою, потім, акуратно, двома руками знімаємо лист капусти, у нас вийшов відбиток, на що він схожий?
- Правильно, він схожий на дерево, всипане снігом. І так, всім зрозуміло, як ми будемо малювати дерева? Чи готові?
(Самостійна діяльність дітей. Діти малюють під музику (О. Газманов «Білий сніг». Вихователь проводить індивідуальну роботу, допомагає в міру необхідності).
- Ви втомилися напевно діти, давайте трошки пограємо? Встаньте в коло.
Гра: «СНЕГОВИК»
- Ну що, відпочили, а давайте подивимося на наші дерева, вони як раз підсохли за цей час, продовжимо нашу роботу. Хлоп'ята, подивіться, мені здається, що на наших роботах чогось не вистачає, адже ми малюємо зимовий пейзаж. (Відповіді дітей.)
- Правильно, на пейзажах немає снігу. Вітер приніс снігові хмари, і пішов сніг. - А сніжинки можна малювати ватною паличкою, тоді вони вийдуть маленькими і легкими. Для того щоб намалювати сніжинки, ми візьмемо ватяні палички, опустимо їх у баночку з білою фарбою і наносимо точки. Ми працюємо методом тичкованія.
(Самостійна робота дітей)
- Падають сніжинки на землю та виходять замети ... їх ми намалюємо під деревами.
(Діти домальовують пейзаж, вихователь допомагає їм у міру необхідності)
- Молодці, хлопці, ось який у нас вийшов зимовий пейзаж. Хлоп'ята, стаєте ми фотографію на пам'ять зробимо і зайчику в ліс пошлемо.
Аналіз роботи.
- Давайте подивимося на нашу картину. Чим ми її малювали?
- Яка пора року відображено в нашій роботі?
- Як ви думаєте, який у нас вийшов зимовий пейзаж?
- А чим вам найбільше сподобалося малювати?
- Хлопці, нам пора вже повертатися в дитячий сад з казкового чарівного лісу.
Підсумок заняття.
- Ось і закінчилася наша подорож в зимовий ліс. Вам було цікаво?
- Що запам'яталося вам з нашої подорожі?
- Дякую вам, хлопці, що в цій подорожі ви були мені вірними і розумними помічниками! Заняття закінчено!
detkam.in.ua
Конспект заняття з образотворчої діяльності «Зимове дерево»
у старшій логопедичній групі
Мета: продовжувати формувати образотворчі навички; навчити новим прийомам малювання.
Завдання:
- навчити дітей новому приймання роботи - стусаном; закріпити навички роботи кінцем кисті; закріпити вміння малювати дерево;
- закріплювати вміння працювати колективно; розвивати естетичне сприйняття, акуратність;
- розвивати дрібну моторику, вчить діяти по інструкції, продовжувати вчити дітей супроводжувати свої дії промовою.
Словникова робота: розвивати словник по темі зима, вживати в мовленні прикметники з префіксами (засніжене дерево, припорошене снігом тощо).
Матеріал: фарби, пензлі, ватні палички.
Хід заняття.
Вихователь:
- Діти, відгадайте загадку:
Запорошила доріжки,
Прикрасила віконця,
Радість дітям подарувала
І на санках прокотила.
(Зима).
Назвіть ознаки зими? /відповіді дітей/.
Сьогодні я хочу запросити вас в зимовий ліс. Закрийте очі, уявіть: кожна стежина занесена глибоким м'яким снігом, всі дерева - припорошены. Відкрийте очі.
Темний ліс, що шапкою принакрылся чудний
І заснув під нею, міцно, непробудно.
Стали дні коротші, сонце світить мало,
Ось прийшли морозцы і зима настала!
- Хлопці, подивіться, яке зимове дерево я намалювала! Ви хочете намалювати таке? /діти сідають за столи/.
- Хочу вам нагадати, як малювати дерево: стовбур дерева тонкий і довгий, гілки розташовані праворуч і ліворуч, вони нахилені. Гілки промальовуємо тонким кінцем пензля.
Подивіться, як я буду малювати сніг: для цього я візьму «чарівну снігову паличку». Візьму трохи білої фарби і стусанами, навколо кожної гілки намалюю сніг! /пояснення супроводжую показом/.
- Ви напевно звернули увагу, що під моїм деревом сидить лисичка, і ви посадіть своє дерево гостя! /приклеюємо картинку під дерево/.
- Сергію, що ти будеш малювати спочатку?
- Надя, яку фарбу ти візьмеш для малювання дерева?
- Хлопці, приступайте до роботи!
Вказівки:
- тримати пензлик близько «залізної спіднички»;
- фарбу віджимайте об край скляночки;
- сніг під деревом можна намалювати більш густим.
Питання в кінці заняття:
- Саша, які гілочки ти намалював?
- Марина, який у тебе вийшов стовбур?
- Аліна, хто біля тебе сидить під деревом?
З робіт дітей робиться виставка малюнків.
Читайте також:
Статті по темі:
vihovateli.com.ua
Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Прийшла зима»
Конспект інтегрованого заняття з рідної природи, розвитку мовлення та малювання в середній групі, тема: «Прийшла зима»
Автор: Давидова Світлана Олексіївна, вища категорія, вихователь ДНЗ №1 р. Феодосія.
Програмне зміст:
Уточнити знання дітей про зимові природних явищах, взаємозв’язку їх з життям людини.Вчити дітей будувати речення на задану тему, відповідати на питання розгорнутою пропозицією.Збагачувати активний словник дітей.Вчити дітей помічати красу зимового пейзажу.Удосконалювати вміння малювати гуашевими фарбами.Розвивати мислення, слухову та зорову увагу, зв’язне мовлення, творчу уяву.Виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.
Обладнання:
Репродукції картин із зображенням зимової природи, аудіозапис п’єси «Грудень. Святки» («Пори року» П. В. Чайковського), обладнання для малювання, за дві плоскі рахункові палички на кожну дитину.
Хід заняття:
Хлопці, зовсім недавно дерева скинули останнє листя і стояли голі, часто йшли дощі. В яку пору року так було? Восени. Яка саме пора осені? Пізня осінь. А що зараз змінилося в природі? (Відповіді дітей). Який час прийшло на зміну осені? Зима. Послухайте вірш про зиму.
Читання вірша «Зимова пісенька»
Ось прийшла зимаСрібляста,Білим снігом замелаПоле чисте.
Вдень з дітьми на ковзанахВсе качається,Вночі у снігових вогникахРозсипається…
У вікнах пише візерунокЛьодом-голочкоюІ стукає до нас у двірЗ свіжої ялинкою.(Р. А. Кудашева)
Який період зими описаний у вірші? Яке слово вам підказало відповідь? Що значить «зима стукає до нас у двір із свіжої ялинкою»? Чому зиму часто називають сріблястою?
Дидактична гра «Зимові слова»
Діти плескають у долоні, коли чують слово, пов’язане з зимою. (Сніжинка, тепло, Новий рік, санки, лід, спека, рукавички, тюльпани, сніговик, Дід Мороз, листопад, Снігуронька, персики, засмагати, снігопад, лижі).
Зимові загадки
Відгадування зимових загадок.
Всі його взимку бояться –Боляче він може кусатися.Ховайте вуха, щоки, ніс,Адже на вулиці …(мороз)
З неба він летить взимку,Не ходи тепер босий,Кожна людина знаєЩо завжди холодний …(сніг)
Під ногами у менеДерев’яні друзі.Я на них лечу стрілою,Але не влітку, а взимку.(лижі)
Не сосіть, шибеники,Крижані льодяники!Сам я ковтаю пілюльки,Тому що їв …(бурульки)
Він з одного снігу,З моркви ніс його.Трохи тепло, заплаче вмитьІ розтане …(сніговик)
Він колись був водою,Але раптом змінив свій вигляд.І тепер під Новий рікНа річці ми бачимо …(лід)
Він і добрий, він і суворий,Бородою до очей заріс,Червононосий, червонощокий,Наш улюблений …(Дід Мороз)
Динамічна пауза «У грудні»
(«Новорічний хоровод», сл. Н. Соловйової, муз. Р Струве)
Білі – білі(Підняли Руки вгору, потягнулися)
В грудні – в грудні(Повороти тулуба вліво-вправо, руки в сторони)
Ялинки – ялинки(Підняли Руки вгору, потягнулися)
У дворі – у дворі(Нахили тулуба вліво-вправо, руки на поясі)
Крутиться – крутитьсяІ співає і співає(Кружляємо на місці)
Святковий – святковийТанок – хоровод.(Плескання в долоні)
Слизькі – слизькіУ грудні – грудні(Імітація ковзання ногами)
Гірочки – гірочкиУ дворі – у дворі.(Присідання)
Дзвінкі – дзвінкіВ грудні – в грудні(Махи руками)
Пісеньки – пісенькиУ дворі – у дворі.(Стрибки на місці)
Крутиться – крутитьсяІ співає і співає(Кружляємо на місці)
Святковий – святковийТанок – хоровод.(Плескання в долоні)
Дидактична гра «Виправ помилку»
Діти, Незнайко писав лист, в якому хотів розповісти про те, що таке зима, та, як завжди, все переплутав. Допоможіть виправити помилки, допущені Незнайкой в листі.
«Перший зимовий місяць називається вересень. Як настає зима, так починаються холоди, і люди одразу одягають теплий одяг: шуби, чоботи, рукавиці, шапки, шортики, шарфи. Взимку діти катаються на санках, лижах, велосипеді, ліплять снігову бабу, купаються в морі, ковзають по льоду, загоряють, будують снігову фортецю і готуються до свята – Маминому дня. Є такі спортсмени, які займаються зимовими видами спорту: хокеїсти ключками забивають шайбу у ворота; фігуристи танцюють на лижах; лижники з’їжджають з гірки на санчатах; ковзанярі, бігають на лижах. Щоб не застудитися, потрібно щоранку з’їдати по одній бурульку. Зима – чудова пора року!»
Хлопці, а ви згодні з останнім реченням з незнайкиного листа: «Зима – чудова пора року!». Поясніть чому. Розкажіть, за що ви любите зиму.
Складання творчих розповідей на тему «За що я люблю зиму»
Зима багата на свята. Як ви розумієте цей вислів? Які бувають взимку свята?
День Святого Миколая
В одній з легенд говориться, що Святий Миколай ввів в звичай дарувати подарунки на Різдво. Сам він дарував подарунки таємно і довгий час ніхто не знав, від кого діти і бідняки отримують іграшки, ласощі і золоті монетки. Тому, напевно, Святий Миколай і зараз приходить в будинок невидимкою — діточки, які весь рік були слухняними, вранці знаходять подарунки у себе під подушкою.
Під подушку заглянь –Там подаруночок знайди,Від святого МиколаяМилість нехай прийде велика!
У свято це диваВідкривають нам очі,Щоб ми були щасливіІ один одного щоб любили.
Новий рік
Новий рік, мабуть, самий чудовий і улюблене свято. До нього довго готуються, чекають подарунків, всі зайняті приготуванням сюрпризів. Новий рік – очікування магії, таємниці і щастя.
Новий рік — свято, яке відзначають багато народів. За календарем Новий рік настає, коли закінчується останній день року і починається перший день наступного року.
Варто, колючий, як їжак,Зимою в літньому платті.А до нас прийдеПід Новий Рік —Хлопці будуть раді.Клопоту веселихПовний рот:Готують їй вбрання.Якщо ліс вкрита снігами,Якщо пахне пирогами,Якщо ялинка в хату йде,Що за свято? …(Новий рік)
Після Нового року буде ще багато свят у січні і лютому, але про них ми поговоримо пізніше, а зараз погляньте, як побачили і зобразили зиму художники. (Показ).
Розглядання однієї з картин
З чого нам зрозуміло, що зображена зима?Що зобразив художник?Що на картині зображено близько до нас, а що – на віддалі?Якого кольору фарби використав художник?Чи подобається вам ця картина?Які думки і бажання виникають у вас, коли ви дивитеся на цю картину?
Давайте самі спробуємо намалювати картину на зимову тему. Але спочатку підготуємо пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика «Лижники»
Вказівний і середній пальці витягнути і опустити вниз, безіменний і мізинець притиснути до долоні великим пальцем.
Вказівний і середній пальці поставити на рахункові палички.
Не відриваючи середній і вказівний пальці від «лиж»- рахункових паличок, дитина «їде» ковзаючими рухами по столу.
Вранці на лижах кататися пішли,Швидко до лісу на лижах дійшли.Час до обіду – обійшли весь ліс.Дружно на лижах додому ми прийшли.
Малювання «Веселі сніговички»
Спробуйте намалювати сніговика. Тільки такого, щоб відрізнявся від інших. Звичайно, ваші сніговики будуть схожі один на одного, адже кожен сніговик складається з … чого? Скільки потрібно снігових куль для сніговика? Якого розміру ці кулі і як розташовані? Що може служити сніговикові головним убором? Які предмети одягу можна намалювати сніговикові? А що дати йому в руки? Який вираз обличчя може бути у сніговика?
Не тільки митці за допомогою фарб та олівців можуть зображати зиму. Музиканти зображують зиму з допомогою звуків. Ви будете працювати під музику Петра Ілліча Чайковського. П’єса називається «Грудень. Святки». (Можна використовувати П’єсу «Грудень» з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді).
Скачати конспект інтегрованого заняття «Прийшла зима»
vidpoviday.com















